Jindřich Ulrich (1950)
Literární strom klasiků
10 500 Kč
Autor: | Jindřich Ulrich |
Identifikační číslo: | 0657-S230086 |
Datováno: | 2012 |
Technika: | olej/dřevěná deska |
Rozměry: | 12 x 8,5 cm |
Signatura: | sign. PD JU 12 |
Tvorba Jindřicha Ulricha je zaměřena na drobné malby vyznačující se neobyčejným citem pro detail se symbolickými prvky a
laskavým humorem. Jindřich Ulrich v miniaturách nezřídka zobrazuje reálné historické osobnosti ze světa umění, s oblibou
například čerpá z dvorské kultury císařů Rudolfa II. či Josefa II. a ve svých miniaturách si autor vtipně a výstižně pohrává s
kompozicí a stylizací, které společně vytváří nezaměnitelnou atmosféru.